Cyklovýlety - 2005

Web nejen o cyklistice

  

Cyklovýlety v roce 2005

Dolomity

V roce 2005 jsme se poprvé rozhodli podrobit mé v té době nové auto zátěžové zkoušce, naložit na něj kola a vyrazit někam do zahraničí. Vzhledem k tomu, že v roce 2004 jsme byli projet na horských kolech Rakousko, tak jsme vybrali jinou zemi - Itálii. Musím říct, že počasí nám vyšlo doslova na jedničku, byla to špička. Místy jsme se slušně pekli, ale nevadilo nám to. Start naší cesty byl jako každý rok v Ostravě. S koly na střeše jsme vyrazili směr Rakousko, Vídní jsme projeli kapku s problémy, ale pak už to byla pohodová jízda. Cestu jsme si užili, závěrečných asi 100 kilometrů jsme nejeli po dálnici, jelikož jsme nechtěli v Itálii platit poplatky. U Spittalu jsme sjeli z dálnice směrem na Lienz a pokračovali jsme až do dějiště Olympijských her roku 1956 - Cortiny d'Ampezzo. Sem jsme dorazili až někdy k půlnoci a přišla snad jediná vydrbávka - recepce kempu byla na noc zavřená, takže jsme museli před kempem po celodenní cestě přespat v autě.

Ale to byla jediná chyba kempu, ten byl zvolen dobře (teda Svobi ho zvolil). Jmenoval se Olympia a já bych ho i dnes (březen 2008) zařadil k těm nejlepším kempům, které jsme dosud navštívili. Bylo zde snad všechno - stromy, louka, místa pro stany i karavany, hezké sociální zařízení, velice příjemný personál, rozumné množství lidí, obchůdek, famózní krajina... Rozhodně doporučuji tenhle kemp navštívit. Je to ideální místo i pro pěší nebo lezecké výlety na okolní kopce a skály. Zařadil bych ho k typicky sportovním kempům, tady snad nebyl nikdo, kdo by každý den nevyrazil někam na výlet. Velmi jsme ocenili ledovou tekoucí vodu před sprchama, jelikož se tam výborně dalo chladit pivo. Člověk šel do sprchy, hodil do dřevěné "vany" dvě plechovky a při cestě zpět si je vyzvedl :) Teplota jako ze sedmého schodu... Ale chtělo to vychytat, protože při delším zdržení už se pivo přechladilo, ta voda byla fakt ledová. Trošku nám to bylo ve třicetistupňových teplotách záhadou, ale byla to paráda :)

Tento rok jsme v podstatě poprvé pokořili dvoutisícová sedla, měli jsme za sebou jen jediný výstup tak vysoko z roku 2004, kdy jsme pokořili vrchol na Großglocknerstrasse - Edelweißspitze (2571 m.n.m.) a na delší dobu si tak vytvořili výškový rekord, který jsme zatím až do léte roku 2010 nepřekonali... Dolomity jsou velmi známou oblastí jak z pohledu cyklistiky, tak i z pohedu motocyklů. Tady jsme se naučili slušné motorkáře snášet a ty, kteří se chovali jako prasata jsme se naučili doslova nenávidět. Dodnes nám vadí ten hluk a smrad, ale s tím jsme se naučili žít, nic jiného nezbývá. Sice trochu nechápeme, co je tak světoborného vyjet na motorce do dvou tisíc výškových metrů, nahoře si dát kafe, ale kouzlo to mít určitě bude, protože to by to nedělalo tolik lidí :) Myslím, že se najde spousta lidí, kteří zase nepochopí nás :)

Malá ochutnávka fotek...

 
  www.cyklo-vylety.cz - administrátor: L.Poncza, spolupracovník: P.Svoboda, 2008 - 2015
Poslední aktualizace: 2016-03-05 21:53:51
Stránka zobrazena: 8976 krát.