Cyklovýlety - rok 2006

Web nejen o cyklistice

  

Cyklovýlety v roce 2006

Slovensko

Rok 2006 byl prvním rokem, kdy jsme se rozhodli podniknout kromě letní dovolené i jarní mikrodovču. Oba jsme byli tento rok slušně vytížení, ale na kolo jsme si čas našli :) Jednalo se o prodloužený víkend v květnu, takže jsme si vzali jen den dovolené a vydali se na tři dny na Slovensko. Slovensko jsme objeli někdy v roce 2002, takže to byl příjemný návrat na Malou Fatru. Jako cíl své cesty jsme si vybrali obec před Martinem, konkrétně kemp Turiec. Ten měl být od května otevřený, ale jak už to na našich akcích chodí, plán se od reality lehce odchýlil. Kemp nebyl v provozu ani omylem... Takže jsme ve svátek hledali ubytování v neznámém městě, ale šlo to docela dobře, až jsme se nakonec uchýlili do ubytovny v Martině. Do luxusu to mělo daleko, ale cena přijatelná a prostředí okolo taky. Ubytovna byla nedaleko cesty, po které jsme se chystali vyrážet na výlety, takže jsme se nemuseli motat někde po městě. Navíc pokoje měly vlastní sociálky, dole byla restaurace, vlastně takový náš nadstandard (oproti stanu). Nakonec jsme zjistili, všecko "zlé" bylo k něčemu dobré. Počasí se totiž podobalo barvou oblohy a teplotou spíše chladnější části podzimu, na vrcholcích okolo ještě ležel sníh, takže ve stanu by to nebylo asi moc o komfortu. Nicméně jsme si to užili, i když jsme docela vymrzli :)

Švýcarsko

Tento rok jsme se vydali nejen na Slovensko, ale i dále, až do Švýcarska. Trasu jsme zvolili přes Rozvadov a jeli jsme jako minulý rok v noci, protože máme jízdu v noci docela rádi a hlavně je citelně menší provoz (především v Praze). Z Rozvadova jsme jeli směr Salzburg kousek přes Německo až jsme dorazili do Lindau u Bodamského jezera. To je takové menší Německo-Rakousko-Švýcarské moře o rozloze, kterou jednoho dne doplním:) Tady jsme zůstali dva dny a pak jsme se vydali směrem na Lichtenštejnsko po dálnici na Tiefencastel. Tam jsme se ubytovali v kempu nedaleko vrchu Parpan a odtamtud jsme podnikli krásné výlety po okolí. Další zastávkou byl Andermatt, kde jsme se moc nezdrželi a museli jsme kvůli počasí prchnout do Itálie na Passo Aprica, kde jsme zůstali dva dny. Předposlední den jsme se opět přemístili a zakotvili jsme nedaleko Berninapass v kempu Cavresc. To byl jednoznačně nejhezčí den z celé dovolené, nezmokli jsme a docela jsme se vypekli. Škoda, že jsme večer museli jet domů... Ale i tuhle dovolenou můžeme zařadit mezi ty vydařené.

Praděd

Tuhle cestu jsem podnikl po několika letech narozdíl od předchozího výletu sám, protože časově jsme se se Svobim nebyli schopni sladit. Nevzal jsem si ani foťák, ale profil se mi podařilo ulovit, takže to akorát nebude tak moc názorné. Tahle cesta sem určitě patří a určitě se tu neobjevuje naposled, protože je to kultovní kopec a dá se jet i od Olomouce apod. :)

 
  www.cyklo-vylety.cz - administrátor: L.Poncza, spolupracovník: P.Svoboda, 2008 - 2015
Poslední aktualizace: 2016-03-05 21:53:51
Stránka zobrazena: 8566 krát.