Cyklovýlety - rok 2004

Web nejen o cyklistice

  

Cyklovýlety v roce 2004

Rakousko

Rok 2004 byl pro nás premiérovým rokem, kdy jsme se rozhodli vyrazit někam dále za hranice naší země (pokud nepočítáme Slovensko). Rozhodli jsme se jet na horských kolech, což už samo o sobě bylo pro nás nové, všechny předchozí roky jsme jezdili na kolech silničních. Narozdíl od let předchozích jsme si věci nenechali posílat do cílových míst vlakem, ale vezli jsme si všechno na nosičích. Nevýhodou tohoto řešení byla menší rychlost přesunu, ale zase jsme měli více času na jízdu, protože jsme nebyli limitovaní žádnou otevírací dobou nádražních úschoven a podobně. Nedocházelo také k žádným překvapením, například že nám batohy nedorazily do místa určení :) Cenově nás tahle dovolená vyšla také dobře, protože jsme nepropálili žádný benzín jako v letech následujících (2005-2007) a taky jsme ne vždy spali v kempu, což bylo o dost levnější. Ušetřené peníze jsme investovali do jídla :)

Start naší cesty byl v noci, kdy jsme vyrazili z Ostravy vlakem směr Praha a pak dále směrem na České Budějovice. Kdo absolvoval tuhle cestu, ví, že to zabere spolehlivě celý den (nebo noc) :) Kola jsme poslali s předstihem, abychom se vyhnuli situaci, že budeme nocovat někde v ČR a čekat až přijedou. Cíl naší cesty vlakem byl Rybník, což je obec u Lipenské přehrady. Tam jsme si vyzvedli kola a za lehčího deště jsme vyrazili vstříc Rakouským hranicím. Trasu jsme měli naplánovanou docela pečlivě, velkou část po cyklostezkách (tohle byla pro nás taky novinka). Déšť ustal a my jsme si mohli užívat Šumavské krajiny (i když mokrá cesta nás moc netěšila).

Cílem naší cesty nebylo jen se tak projet po Rakousku, ale poprvé v životě se na kole dostat nad 2000 metrů nad mořem (s předstihem říkám, že se nám to zalíbilo.. :)) a pokud možno zdolat i hranici 2500 metrů. Místo, kde k tomu mělo dojít, byla velmi známá Alpská cesta - Grossglockner-Hochalpenstrasse. Od Českých hranic jsme vyrazili směrem na Salzburg, Bad Reichenhall a Zell am See. Po pokusu zdolat nejvyšší bod naší cesty jsme pak vyjeli směrem na Solnou komoru a zpět do Čech do malé obce Rybník. Tenhle podnik se nám náramně vydařil (i když byly i těžké chvíle, hlavně co se počasí týče) a i po čtyřech letech některé situace při pohledu na fotky vidím zcela jasně. Cestu si nepamatuji celou, ale i z těch střípků něco snad dokážu poskládat. Opět to píšu pozpátku (2008), takže spousta informací už vyšuměla a byla přebita dalšími a dalšími zážitky. Celkově to bylo ale super.

Malá ochutnávka fotek...

 
  www.cyklo-vylety.cz - administrátor: L.Poncza, spolupracovník: P.Svoboda, 2008 - 2015
Poslední aktualizace: 2016-03-05 21:53:51
Stránka zobrazena: 8287 krát.