Cyklovýlety - Eifel

Web nejen o cyklistice

  

Cyklovýlety 2014

Eifel

Nideggen - Heimbach - Rurtalsperre (hraz) - Wolfgarten - Gemünd - Schleiden - Oleftalsperre - Höfen (přes BE) - Einruhr - Nideggen

Parametry trasy
Najeté kilometry111 Doba jízdy4:40 Průměrná rychlost24 Převýšení1470 m

Druhý výlet v Německém pohoří Eifel začíná opět na jeho okraji pod malým městem Nideggen v kempu Hetzingen. Protože Hetzingen leží v údolí přímo u řeky Rur, na obě strany je to do kopce :) První výlet vede na levou stranu do města Schmidt, tento na druhou stranu do Nideggenu. Stoupání vede asi dva kilometry lesem po klikaté silnici a má vcelku příjemný sklon. Městečko má hezké historické jádro, které stojí za to alespoň na kole vidět, za návštěvu bymohl stát i hrad, který se tyčí na skále nad údolím.

Cesta z Nideggenu už do kopce nějak dramaticky nepokračuje, ba naopak klesá až do Heimbachu, což je mimo jiné poslední zastávka, kam zajíždí místní vlak. Odsud se nabízí možnost jet cestou menšího odporu, nebo se zajet ještě podívat na hráz přehrady Rurtalsperre - je asi jasné, kudy jsem se vydal :) K přehradě se kousek stoupá a posléze stoupání docela dlouho pokračuje po široké cestě lesem až nad Gemünd. Zde se silnice skloní a míří opět dolů do města, na které je z posledních několika zatáček slušný výhled. Z Gemündu následuje pohodová pasáž mírně do kopce až do města Hellenthal, které leží kousek od další přehrady jménem Oleftalsperre.

Za městem se musí kousek vystoupat na hráz, odkud je hezký pohled jak do údolí, tak na vodu a okolní lesy. Naštestí sem nevede žádná pořádná silnice, tak je tu i klid :) Po pravém břehu (po proudu řeky samozřejmě) přehrady vede uzší asfaltka, po které se bez stoupání nebo nějakých změn tempa dá vcelku pohodovým tempem celá přehrada objet. Na jejím konci se cesta rozdvojuje, pravá odbočka vede na hlavní silnici ze Schleidenu a slušně stoupá až do výšky okolo 630 metrů a stoupání fakt stojí za to. Po silnici se dá (směr vlevo) dojet na křižovatku, kde se přímo nabízí krátká vyjížďka za hranice na výlet do Belgie. Hned za hranicema je sice vojenský prostor, ale střílí se tu ostrými jen přes týden :))) Asi po kilometru a půl je přehledná (ale neoznačená) šotolinová odbočka do lesa, která právě prochází vojenským prostorem (je tu opravdu klid) až asi po 1200 metrech dorazí na geometricky přesnou křižovatku - viz fotka. Dle mapy jsem to odhadl, že právě zde se odbočuje vpravo a po dvou kilometrech jsem dorazil zpět na hranici s Německem.

Po krátkém stoupání k větrným elektrárnách jsem narazil na hlavní silnici, která vede do Höfenu. Zbytek výletu jsem zvolil stejnou a hezkou trasu přes Rohren do Imgenbroichu - jako první den. I zbylá část trasy přes Einruhr a okolo přehrady Rurtalsperre je stejná a pokračuje ještě přes jedno delší stoupání až pod Nideggen do kempu...

 
  www.cyklo-vylety.cz - administrátor: L.Poncza, spolupracovník: P.Svoboda, 2008 - 2015
Poslední aktualizace: 2016-03-05 21:53:51
Stránka zobrazena: 4125 krát.