Cyklovýlety - články, zajímavosti

Web nejen o cyklistice

Atlas adventure 2014

Prolog

Po roční pauze (v roce 2013 jsme patřili "jen" mezi pořadatele) jsme se rozhodli opět postavit na start Atlas Adventure. Tentokrát to bylo v jiném složení - avšak odzkoušeném už v roce 2011 na 24h v Liberci. Ambice se tentokrát dali shrnout jednoduše - nebýt poslední v kategorii mužů ;)

Začátek

Oproti minulým ročníkům tento přinesl změnu v podobě páteční noční etapy, která s sebou přinesla start ve 22.00 a do cíle bylo nutno dorazit před půlnocí. Na programu bylo docela dost nočních disciplín - od práce se souřadnicovou sítí přes boulder, lezení po lanovém žebříku, různé lehce akrobatické prolízačky (laserová síť), jízdu na lodi po rybníce až po běh do kopce. V limitu jsme to stihli, ale vědomí dalšího celého dne závodění nás maličko děsilo Velká škoda byla, že etapa byla anulována kvůli opilci, který zranil jednoho ze závodníků v potyčce, jež sám vyvolal pod záminkou vstupu na jeho pozemek. Netolerantní ko..ti jsou všude...

Trať

Start byl už třetí rok v Davidově mlýně u Kružberské přehrady, což je hezký penzion z Evropských peněz nabízející řadu volnočasových aktivit - mimo jiné i vlastní lanové centrum.

Disciplín bylo jako vždy hodně, nově bylo vše hodnoceno bodově (body za absolvovanou disciplínu) a hranicí byl časový limit 18.00h. Mezi jednotlivými disciplínami jsme se jako vždy přemisťovali za pomoci kola, což dohromady dalo asi 40 km na horském kole s kombinací terénu a asfaltu a orientace (takový bike orienťák).

• slanění Kružberské přehrady
  • plavání pod přehradou v asi 6 stupňové vodě :)
  • bike single track
  • lanové centrum - to jsme nestihli :(
  • Plus to, na co jsem zapomněl

Závod

Jako vždy to bylo dost o vytrvalosti a všestrannosti. Některé disciplíny nám šly lépe (třeba na Vikštejně), někde jsme se maličko potrápili (já na lezení), a někde jsme sice strávili hodně času, ale disciplínu dokončili perfektné (orienťák). Celkově jsme bohužel v limitu nestihli lanové centrum, což nás stálo za neúčast na disciplníně automaticky umístění až za všemi, kteří se zúčastnili všech disciplín - dá se říci, že to byla taktická chybka :) I tak jsme se s naším týmem Tlustí a líní prokousali na deváté místo (z 13), bodově bychom ale stačili na polovinu pořadí, čili náš cíl jsme v pohodě splnili :D
No tak třeba to ještě zkusíme i někdy v dalších letech...