Cyklovýlety - Švýcarsko 2007

Web nejen o cyklistice

  

Cyklovýlety v roce 2007

Švýcarsko - srpen 2007

Tohle byla pro nás oba poslední dovolená roku 2007. Těšili jsme se oba, naše nejdražší to však už s takovou radostí nebraly. Samozřejmě se nám od nich nechtělo, ale touha za poznáním byla tak silná... Příště se to pokusíme vymyslet tak, aby tak netrpěly samotou :) Program jsme měli naplánovaný vcelku velkolepý, tolik dvoutisícových sedel jsme ještě nikdy nechtěli pokořit. Jak už to ale bývá, počasí nám do programu zasahovalo dost podstatně. Naštěstí to nakonec dopadlo tak, že jsme zvládli odjezdit vše úplně akorát. Ale byla to bitva :)

Strada

Parametry trasy
Najeté kilometry26,63 Doba jízdy1:00:34 Průměrná rychlost26,3

Už na uvítanou nám po cestě z Brna začalo pršet. Ani nás nepřekvapilo, že pršelo dalších zhruba 500 kilometrů cesty. Loni to bylo přece jen celou cestu z Ostravy až do Lindau :) Každopádně cesta proběhla v klidu. Jednak proto, že jsme jeli jako vždy v noci a jednak proto, že jsme to moc nedrtili, přece jen s koly na střeše to nemá cenu nijak uspěchat. Navíc jsme se cestou stavili těsně před naším cílem do bezcelní zóny Samnaun kde jsme chtěli nakoupit pár drobností. Ani nás nepřekvapilo, že kvalitně pršelo a byla zima. Tahle bezcelní zóna je podle mě docela raritka, protože leží zhruba v 1800 metrech nad mořem v malém městečku, kde končí cesta a za ním už se dá jít jen pěšky na nějakou okolní třítisícovku. Všem kteří pojedou z Rakouska přes Landeck (7 km dlouhý tunel) směrem na Švýcarsko rozhodně návštěvu doporučuji. Hlavně se sem vyplatí jet pro kosmetiku nebo alkohol či benzín (na tom se ušetří i když k zóně musíte vystoupat slušný kopec). Vše je tu minimálně o 30% levnější než u nás :) Díky zastávce (asi tak tříhodinové) v Samnaun jsme dojeli do cílového kempu asi po 18 hodinách hrubého času. Ten jsme si našli na internetu a velmi se nám zamlouvala jeho cena:) Poloha samozřejmě taky. Kempík byl v malém městečku (spíš vesnici se 180 obyvateli) jménem Strada, což je v oblasti Engiadina Bassa asi 15 kilometrů od města Scuol na jednu stranu a zhruba 10km od hranice s Rakouskem na stranu opačnou. Cena se pohybovala okolo 17 CHF na den za 2 osoby, stan, auto + poplatky, přičemž v kempu byl zdarma bazén (škoda že jsme ho za čtyři dny pobytu nedokázali v té zimě použít). Teplá voda na nádobí nebo sprchu byla za příplatek, ale paradoxně nižší než v leckterých kempech u nás. Kemp byl pěkný, celkově trošku skromný (žádná společenská místnost, kuchyň), ale nám bez problémů vyhovoval.
Odpoledne jsme hned vyrazili na krátkou projížďku k celnici Martina a zpátky. Bylo to spíš takové protáhnutí svalů před celou dovčou. Ale krajinka nádherná, pod námi tekl Inn, na druhé straně cesta, po které jsme původně chtěli udělat malý okruh přes Finstermünzpass a Nauders, ale cyklisté na tuhle cestu nemohli, takže jsme poslušně otočili a jeli stejnou trasou zpět. Malá ukázka krajinky je níže...

 
  www.cyklo-vylety.cz - administrátor: L.Poncza, spolupracovník: P.Svoboda, 2008 - 2015
Poslední aktualizace: 2016-03-05 21:53:51
Stránka zobrazena: 42788 krát.